Taraklı’da ki camiiler Ramazan’a Hazır

Ramazan öncesinde Taraklı’da başta Aşağı camii olmak üzere camilerin minareleri mahyalarla süslendi, ses ve ışık sistemleri bakımdan geçirildi.
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Camilerin halılarını yıkayan görevliler, ibadethanelerin içini, avlusunu ve şadırvanlarını temizleyerek hazır hale getirdi.

"11 ayın sultanı" olan ramazana sayılı günler kala vatandaşların bu mübarek ayda ibadetlerini daha rahat geçirebilmelerini sağlamak amacıyla Tarklı’da tüm camiler Ramazan ayına hazır hale getirildi.

Taraklı merkez Aşağı camide de tam teşekküllü çalışmalar yapıldı.

Ramazan ayının kutsal bir ay olduğunu, camilerin dolup taşacağını dile getiren aşağı camii din görevlileri Saim Aşık ve Abdülsamet Seymen "Camilerimiz Allah'ın evi, bu evleri düzenlemek, süslemek, güzelleştirmek bizim görevimiz. Aşağı camiimiz şu anda ibadete tam teşekküllü olarak hazırlanmış durumda. Sorunsuz bir ramazan ayı geçirmek istiyoruz, hedefimiz o." dedi.

#hazir-ramazan #merkez

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.