Taraklı'ya Hayran Kaldılar

Kosava Piriştine Üniversitesi Öğretim Üyeleri Taraklı’ya Hayran Kaldılar:
İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ
Yayın: Güncelleme:

Taraklıdaki tarihi evleri gezen Kosova Priştine Üniversitesi heyeti Taraklı’ya hayran kaldıklarını belirtiler.
 Sakarya Üniversitesinin (SAÜ) davetlisi olarak Sakarya ya gelen Kosova Piriştine Üniversitesi Eğitim fakültesinde görev yapan dekan, dekan yardımcısı, akademisyenler ve idari görevlilerden oluşan heyet Taraklı hakkında bilgi aldılar.
Taraklı’daki gezi sırasında ilçede faaliyet gösteren aslen Kosova Piriştine şehrinden, süt mandırası işletmecisi Harun Ballı tarafından konuklara kahvaltı ikramı yapıldı.
SAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr Engin Yılmaz yaptığı açılamada Sakarya Üniversitesi ile Kosova Piriştine Üniversitesi arasında Akademik ve Kültürel işbirliği protokolü imzalanacağını belirterek heyetin bu amaçla Taraklı’yı gezdiğini söyledi. Yılmaz “SAÜ mizin davetlisi olarak ilimizde misafir olan konuklarımız Taraklı da ki tarihi dokuya kültürel yapıya ve doğa güzelliklerine hayran kaldılar” dedi.

#

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.