İzzettin KÖMÜRCÜ İzzettin KÖMÜRCÜ Dıngıldak Masa

14 Mayıs Seçimleri

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden
Yayın: Güncelleme:

14 Mayıs Seçimleri

Tüm Türkiye'de olduğu gibi 14 Mayıs günü Taraklı'daki seçmenler de sandığa koştu. Yüksek bir katılımla tercihini yaptı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'a verilen oy oranında Akyazı'dan sonra il de ikinci oldu.

Milletvekili seçimlerinde de AK Parti'ye il ortalamasının 10 puan üzerinde destek verdi. Yaklaşık % 58 oy oranı ile yine ikinci sıraya yerleşti. Her iki sandıkta da ilde birinci sırada yer alan Akyazı'nın AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingine ev sahipliği yaptığını unutmamak gerekir. Geneldeki iddia "Tayyip Bey'in miting yaptığı her yerde oyları 3-4 puan artırdığı" doğru olarak kabul edilirse Taraklı'yı AK Parti oylarında il birincisi olarak görmek gerekir.

 Seçimlere AK Parti Taraklı teşkilatı olarak, ilçe başkanı Mehmet Pilavcı’nın uzun süren rahatsızlığı ve bunun teşkilat üyeleri üzerindeki etkisi, kadınlar kolunun yeni kurulması gibi dezavantajlarla başladı.

14 Mayısta ilk defa kendi yöresinden, kendi kültüründen, Taraklı damadı Murat Kaya'nın adaylığı Taraklı seçmeninde karşılığını buldu. Manav kültüründe damat sevilir, evin oğlu kabül edilir. Bu da Taraklı seçmeninin bölgedeki diğer iki ilçe Geyve ve Pamukova'dan daha yüksek orandaki oyu ile görüldü.

Taraklı'da AK Parti'nin il ortalamasının 10, Türkiye ortalamasının 22 puan üzerinde oy almasının bir sebebi de yaklaşık yirmi yıl önce başlayan değişimdi. İl merkezinde yaşayanların bile adını duymadığı, kaderine terkedilmiş, nerdeyse yok olmaya yüz tutan Taraklı'nın küllerinden doğmasıydı. Restorasyonlarla, reklam filmleriyle, önemli fuarlardaki tanıtımlarıyla tüm Türkiye de hatta yurt dışında bile tanınır hale geldi. Taraklı'da turizm olmaz diyenlere inat yaşanan canlılık, Termalin sağladığı faydalar, bu dönemde yapılan yol, okul, hastane, spor alanları gibi yatırımlar, seçmen eğiliminin AK Parti'den yana olmasını sağladı.

Seçim bitti Milletvekilleri yemin edip göreve başlayacak. Taraklılı vatandaşların beklentisi Türkiye ortalamasının 22 puan üzerinde oy verdiği AK Partili vekillerin Taraklı'ya bundan sonra gereken desteği vermesi. Tüm sonuçların hayırlı olması dileğiyle.

#mayis-secim #tarakli #sonuc

YAZARIN SON YAZILARI

Farklı Bir Yazı Yazalım…

Farklı Bir Yazı Yazalım…

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün kaleminden
Manisa’nın Mesir Macunu ve Taraklı’nın Tanıtımı…

Manisa’nın Mesir Macunu ve Taraklı’nın Tanıtımı…

İzzettin KÖMÜRCÜ'nün Kaleminden
TARAKLI’DA DİBEK TAŞLARI

TARAKLI’DA DİBEK TAŞLARI

TARAKLI’dan İzzettin KÖMÜRCÜ
AK Parti’de İlçe Başkanı Kim olur?

AK Parti’de İlçe Başkanı Kim olur?

İzzettin KÖMÜRCÜ
Taraklı’da Hastane Varmı? Var !!

Taraklı’da Hastane Varmı? Var !!

Uzman doktor yok, diş hekimi yok, ileri tetkik ve görüntüleme cihazları yok. Ambulans yok !
ELEŞTİRİLERİMİZE AÇIK DESTEĞİNİZE TEŞEKKÜRLER…

ELEŞTİRİLERİMİZE AÇIK DESTEĞİNİZE TEŞEKKÜRLER…

İzzettin KÖMÜRCÜ

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Ağustos 2023 Güncel Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.