Hasan KISA Hasan KISA Gönül Bahçesi

Kayıp Ecdadımızı Unutmayalım

İNŞALLAH ŞEHİT KANLARIYLA HER ZERRESİ SULANAN ŞU CENNET VATANIMIZA KIYAMETE KADAR ŞER GÜÇLER AYAK BASAMAZ...
Yayın: Güncelleme:

Myammar size neyi hatırlatıyor? Ya
buzların ve beyaz ölümün diyarı Vetluga, St. Petersburg? Peki Sibirya'nınVladivostok şehri? Hazar Denizindeki yılanlı ada Nargin? İtalya'nın lanetli adası Azinora? Mısır'ın kızgın çöllerinde yaralan Seydibeşir kampı? İngiltere yakınlarındaki "Man of Island"? Buralarda unutulmuş veya elimiz uzanmadığı için yok saydığımız 300.000 vatan evladından söz ediyoruz.

Osmanlı İmparatorluğu 1914 yılında kendisini 1. Dünya Savaşının ortasındabuldu. 3 milyona yakın askerle girilen savaştan, 4 yıl sonra çok büyükkayıplarla çıkıldı. 500.000 şehit, 1,5 milyon kayıp ve yaralı. Dünya tarihinde çok az benzeri bulunan bu felaketin sonucunda 300.000 askerimiz esir düştü. Bunlardan uzun zaman haber alınamadı.
Hatta çoğunun varlığından bile haberdar değildik. Bunlardan sadece 135.000 kadarı uzun süren esaretten sonra, çileli maceralar neticesinde vatanlarına dönebildi. Ya geride kalanlar? İngilizlere esir düşen 134 bin Mehmetçikten 22 bini, Ruslara esir düşenlerin ise 45 bin kadar ya oralarda ölmüş ya da kaybolmuştu. Aslında memleketlerine dönme imkânı bulanları da pek toz- pembe bir manzara beklemiyordu. Zira uzun süre onlardan haber alınamadığı için çoğu öldü sanılmıştı.

"…Eve dönenler her zaman kapıda yolunu gözleyen sevdikleriyle karşılanmıyordu. Şehadet haberi gelenlerin veya kayıp olmasına rağmen aynı cephede bulunan başka kişilerin şahitliğiyle şehit kabul edilenlerin eşlerinin bir başka kişiye nikâhlanması sıkça yaşanan bir hadiseydi. Bir gün çıkıp gelen eski eş de böyle bir durumla karşılaştığında istenmeyen çatışmaların faili oluyordu."

İşte Böyle bir Ecdadın geride bıraktığı bizler bu gerçekleri iyi bilip kavrar ve kendimizden sonraki Neslimize de Tarihimizi iyi anlatabilirsek, Şanlı Tarihimizin gerçek yüzünü ve Müslüman Türk Milletinin Kahramanlıkları nesilden nesile ulaşır.

Dün Bu halde bizim Ecdatlarımıza olmadık eziyet veren ve Şu Cennet Vatanımızda Gözü olan bu Şer güçler, Ülkemiz üzerinde olan sevdalarından vazgeçmediler ve asla vazgeçmiyecekler... Dün Alevi-Sünni - Sağ-Sol çatışmaları, Bu gün ise Kürt - Türk çatışmaları olarak bizi, bize kırdırmaya çalışna bu Şer güçler belki yarın başka başka sebeplerle bu Kahraman Türk Milletini birbirine düşürüp bu Cennet Vatan Üzerindeki Hayallerini gerçekleştirmek için Yılmadan mücadele edecekler..

Onların Bu mücadelelerine karşı Bizlerin herzaman uyanık, bilgili, güçlü ve birbirini seven Bir Millet olarak Dik olmalıyız..

Biz Kendimize ülkemize Sahip olma noktasına vereceğimiz bir boşlukta Birilerinin bayram etmesine meydan vermeyelim...

Saygılarımla...

 

 

 

#

YAZARIN SON YAZILARI

Ülkemizdeki Karışıklıklar Ve İsrail...

Ülkemizdeki Karışıklıklar Ve İsrail...

1860'lı yıllarda Amerikan Misyoner Teşkiletının Veznedarı Robert'in New York'taki evinde karar verildi. İstanbul'da bir okul açılacaktı. Papaz Robert Şöyle diyordu" Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethetmek için işe Boğazkesen (Rumeli) Hisarını Yaptırmakla başladı. Biz de şehri geri almak için aynı yerden başlamalıyız."
18 Mart Çanakkale Ruhu...!!!

18 Mart Çanakkale Ruhu...!!!

EY ŞEHİD OĞLU ŞEHİD; İSTEME BENDEN MAKBER,
SANA AVUCUNU AÇMIŞ;DURUYOR PEYGAMBER.....!!!!
Peki Bu Katillik Değil mi?

Peki Bu Katillik Değil mi?

ONLARI YARATAN -HAŞA- BİZMİYİZ DE ÖLÜM KARARINI BİZ VERİYORUZ...
Adalet...!

Adalet...!

ADALET İSTİYORSAN ADALETLİ OLMALISIN....
Aşk.!!!

Aşk.!!!

Kimi âşık görürsen, onu maşuk bil. Zira o aşka nispetle hem âşıktır, hem de maşuktur. Hz.Mevlana
Acaba Ne Zaman Manayı Kavrayabileceğiz !

Acaba Ne Zaman Manayı Kavrayabileceğiz !

Çalış dedikçe din, çalışmadın durdun,

Onun hesabına birçok hurafe uydurdun!

Sonunda bir de "TEVEKKÜL" sokuşturup araya

Zavallı dini çevirdin onunla maskaraya!

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.