İbrahim KAYA İbrahim KAYA Sairzaman

Fe Eyne Tezhebun?

Nereye bu gidiş, nereye kadar?
Yayın: Güncelleme:
Mahallemizdeki bütün yabancılaşmalar, yozlaşmalar, başkalaşmalar ve söylenen yalanlar sıradan bir gerçekliğe dönüşmüştür. Modern ite adına gelinen nokta ile övünülerek kendi yönetimini meşrulaştırma ihtiyacı hisseden anlayışlar, modern itenin kendisine uğramadığı mahallerde de oy kaygısı duymaksızın sıradan bir gerçeklik halinde ilerlemekte ve derinleşmektedir.

Derin bir anlam çürümesi yaşandığı için, sözünü ettiğimiz gerçekliklerle ilgili olarak hiçbir hesaplaşmaya yönelmiyoruz. Hizmet alamadığımız halde hizmet etmeyenlerin oy oranı hep yüksek çıkabiliyor. Veya mahallemize bu anlayış adına anket yapmak için gelenlere "hizmetlerden memnununuz" deyi verebiliyor mahallemin insanı.

Bu durumu her türlü yalanı, yozlaştırmayı ve mahallemizi mahalle olmaktan çıkarıp sanayi alanı olmaya doğru götüren başkalaşmayı, sıradan bir gerçekliğe dönüştürülmesinden başka bir şeyle izah edemiyorum. Medyatik güncelliklerin, siyasi fanatizmin sınırları içerisine hapsolduğumuz için, sorgulamalar yapmak yerine seyrediyoruz. Peki sorarım size : "Fe Eyne Tezhebun?" "Bi ku derê va çu?" "Where is this going?" "Nereye bu gidiş? " Nereye kadar...... #

YAZARIN SON YAZILARI

Sokak Lambası

Sokak Lambası

Karanlık sokaklarda yürümenin içimize verdiği ürpertiyi, ışığının gücü nispetince, yolumuzu aydınlatan sokak lambası ile gidermek ve altında bekleyipte sabit kılınnmak yerine yol boyunca ışığı ile bize mihmandarlık yapacak olan diğer sokak lambalarını eşliğinde yürümeye çalışmak...
Önemli Olan: Ne Söylediğin Değil Nereden Söylediğin

Önemli Olan: Ne Söylediğin Değil Nereden Söylediğin

Her sancı yeni bir doğumun müjdecisidir. Fikirlerin, düşüncelerin doğuşu da fikir sahibi için sancılıdır. Bu sancıyı çekmeden konuşanlar için söylenen "Ağzı olan konuşuyor" değimi meseleyi izahta yeter derecede öneme sahiptir. Konuşurken durduğumuz yere iyi bakmalıyız.
Kolektif Şuur (Ortak Bilinç) Ve Eyleme Geçebilme

Kolektif Şuur (Ortak Bilinç) Ve Eyleme Geçebilme

Meseleler karşısında fikir magandalarının etrafa saçtığı habis düşünceler yerine milletin kolektif şuurundan çıkmış fikirlerden hareketle bir eylem tarzı belirleye bilmeliyiz.
Seçim Sandığına Buyurun

Seçim Sandığına Buyurun

Belki masumane başlayan ama daha sonra fırsatcçlık yapmaya çalışan marjinal sol grupların asıl maksadını göremeyip olaya balıklama atlayan ülkem insanını anlayamıyorum.
Birlikte Yaşayabilmek..

Birlikte Yaşayabilmek..

Ekmek kırıntıları
serpiyorum cephede
kumtorbaları üstüne
su verirken
evinde generalim
kuşkonmaz çiçeğine

Sunay Akın
Kahvenin Hatırı

Kahvenin Hatırı

Bir kahvenin kırk yıl hatırı varmış, lakin hatırın bir kahve kadar değeri yokmuş..

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.