İbrahim KAYA İbrahim KAYA Sairzaman

Seçim Sandığına Buyurun

Belki masumane başlayan ama daha sonra fırsatcçlık yapmaya çalışan marjinal sol grupların asıl maksadını göremeyip olaya balıklama atlayan ülkem insanını anlayamıyorum.
Yayın: Güncelleme:

Söylediğimiz kelimeler muhatabı dışındakilere dokunmasın, herkes üzerine alınmasın ama şöyle bir şey var: Ülkemizin içinde bulunduğu duruma göre değil(Çok ilginç bazıları bu durumun farkında değil)  giderek bir öznenin menfaati üzerine hareket ediliyor. Her koyun kendi bacağından asılır mantığıyla öznelerin birlikteliğinden doğacak sinerjiden bir haber davranıyor yada öyle davranmak işlerine geliyor. Bu durum ülke için güdük politikaların uygulanabilirliğini kolaylaştırıyor. 

Ülkeyi giderek yaşanılabilir olmaktan uzaklaştıran bu politikaların, uygulayıcılarına gereken tepkiyi ve dersi vermek için önümüzde büyük bir fırsat var: 2014 yerel seçimleri.

Siyasetçiler genellikle halkın ensesine attıkları tokatlarla yükselirler. Halkın ise siyasetçilerin ensesine tokat atmak için elindeki tek fırsat seçim sandığıdır. 

Bu hükumetten memnun olmayanlar tepkinizi seçim sandığında gösterin. İçinizde var olan şiddet eğilimi için ise en yakın uzak doğu sporları kulübüne kaydınızı yaptırarak çözüm bulabilirsiniz. 

#

YAZARIN SON YAZILARI

Sokak Lambası

Sokak Lambası

Karanlık sokaklarda yürümenin içimize verdiği ürpertiyi, ışığının gücü nispetince, yolumuzu aydınlatan sokak lambası ile gidermek ve altında bekleyipte sabit kılınnmak yerine yol boyunca ışığı ile bize mihmandarlık yapacak olan diğer sokak lambalarını eşliğinde yürümeye çalışmak...
Önemli Olan: Ne Söylediğin Değil Nereden Söylediğin

Önemli Olan: Ne Söylediğin Değil Nereden Söylediğin

Her sancı yeni bir doğumun müjdecisidir. Fikirlerin, düşüncelerin doğuşu da fikir sahibi için sancılıdır. Bu sancıyı çekmeden konuşanlar için söylenen "Ağzı olan konuşuyor" değimi meseleyi izahta yeter derecede öneme sahiptir. Konuşurken durduğumuz yere iyi bakmalıyız.
Kolektif Şuur (Ortak Bilinç) Ve Eyleme Geçebilme

Kolektif Şuur (Ortak Bilinç) Ve Eyleme Geçebilme

Meseleler karşısında fikir magandalarının etrafa saçtığı habis düşünceler yerine milletin kolektif şuurundan çıkmış fikirlerden hareketle bir eylem tarzı belirleye bilmeliyiz.
Fe Eyne Tezhebun?

Fe Eyne Tezhebun?

Nereye bu gidiş, nereye kadar?
Birlikte Yaşayabilmek..

Birlikte Yaşayabilmek..

Ekmek kırıntıları
serpiyorum cephede
kumtorbaları üstüne
su verirken
evinde generalim
kuşkonmaz çiçeğine

Sunay Akın
Kahvenin Hatırı

Kahvenin Hatırı

Bir kahvenin kırk yıl hatırı varmış, lakin hatırın bir kahve kadar değeri yokmuş..

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.