İbrahim KAYA İbrahim KAYA Sairzaman

Kolektif Şuur (Ortak Bilinç) Ve Eyleme Geçebilme

Meseleler karşısında fikir magandalarının etrafa saçtığı habis düşünceler yerine milletin kolektif şuurundan çıkmış fikirlerden hareketle bir eylem tarzı belirleye bilmeliyiz.
Yayın: Güncelleme:

Bilinçli bir mücadele sorumluluk duyguları üzerinde yükselir. Yaşam kalitemizi tehdit eden sorunlarla organize bir şekilde mücadele etmeye hazırlandığımız şu dönemlerde Millet olarak kendimizi bulmalı, kendimize gelmeliyiz. Her şartta hangi ideolojide, siyasi düşüncede veya inançta olursak olalım mahalle meseleleri söz konusu olduğunda ortak ve gerçek bir ahlaki duruş sergileyebilmeliyiz. 

Ülke için çalıştığını söyleyip popilist siyaset ile göz boyayan badanacıların güdük siyasetinin taşeronu olmamalıyız. Sahte söylemlere, ağzımıza çalınan bir parmak bala tevessül etmemeliyiz. Bize söylen “Sonbahar sıcak olacak” tarzındaki kötümser sözlere itibar etmemeliyiz.

Ülke olarak kolektif bilincin (ortak hareket bilinci) uyanışına katkıda bulunmalıyız. Ülkemizin sorunları ve çözüm yolları ile ilgili konuşulmayan, yazılmayan, tartışılmayan, sorgulanmayan her ne varsa insanlarımızın gündemine taşımalıyız. Çok boyutlu ve iletişimin bu kadar güçlü olduğu bir dünyada hayatımızın her alanında etkisi görülebilecek, hayatı değiştirebilecek düşünceler üretmeye cesaret edebilmeliyiz.


#

YAZARIN SON YAZILARI

Sokak Lambası

Sokak Lambası

Karanlık sokaklarda yürümenin içimize verdiği ürpertiyi, ışığının gücü nispetince, yolumuzu aydınlatan sokak lambası ile gidermek ve altında bekleyipte sabit kılınnmak yerine yol boyunca ışığı ile bize mihmandarlık yapacak olan diğer sokak lambalarını eşliğinde yürümeye çalışmak...
Önemli Olan: Ne Söylediğin Değil Nereden Söylediğin

Önemli Olan: Ne Söylediğin Değil Nereden Söylediğin

Her sancı yeni bir doğumun müjdecisidir. Fikirlerin, düşüncelerin doğuşu da fikir sahibi için sancılıdır. Bu sancıyı çekmeden konuşanlar için söylenen "Ağzı olan konuşuyor" değimi meseleyi izahta yeter derecede öneme sahiptir. Konuşurken durduğumuz yere iyi bakmalıyız.
Seçim Sandığına Buyurun

Seçim Sandığına Buyurun

Belki masumane başlayan ama daha sonra fırsatcçlık yapmaya çalışan marjinal sol grupların asıl maksadını göremeyip olaya balıklama atlayan ülkem insanını anlayamıyorum.
Fe Eyne Tezhebun?

Fe Eyne Tezhebun?

Nereye bu gidiş, nereye kadar?
Birlikte Yaşayabilmek..

Birlikte Yaşayabilmek..

Ekmek kırıntıları
serpiyorum cephede
kumtorbaları üstüne
su verirken
evinde generalim
kuşkonmaz çiçeğine

Sunay Akın
Kahvenin Hatırı

Kahvenin Hatırı

Bir kahvenin kırk yıl hatırı varmış, lakin hatırın bir kahve kadar değeri yokmuş..

GENEL BİLGİLER

Taraklı

Taraklı

Taraklı Nerede, Taraklı'nın tarihi ve coğrafi özellikleri
Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı Otobüs Saatleri

Taraklı - Sakarya Otobüs Kalkış Saatleri, Taraklı Otobüs Saatler 2021, Taraklı Otobüs Tarifesi, Taraklı Sakarya ilk otobüs ne zaman? Taraklı - Sakarya Son Otobüs Ne zaman? Sakarya Taraklı İlk Otobüs Ne Zaman, Sakarya Taraklı Otobüs Saatleri, Taraklı Koop Otobüs Saatleri
Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'da Gezilecek Yerler

Taraklı'ya geldiğinizde gezilecek yerler neresidir? Taraklı'nın en popüler gezilecek yerleri yazımızda.
Taraklı Termal Turizmi

Taraklı Termal Turizmi

Taraklı'da termal turizmi, Türkiye'deki belli başlı noktalardan biri haline gelmiştir.